Öğrenci Motivasyon Merkezi, öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve yaratıcı gelişimlerini destekleyerek potansiyellerini artırmaya yönelik çeşitli etkinliklere önderlik eder.  Aynı zamanda öğrencilerin eğitim aldıkları programa, kültüre ve çevreye uyum sağlamalarına yardımcı olacak çözümler üretmeye çalışır ve bu konuda danışılabilecek birimlerle öğrenciler arasında bir köprü görevi üstlenir.

Maçka YDY binasındaki öğrenci dinlenme odası, öğrencilerimizin birlikte keyifli vakit geçirmeleri için satranç takımları, mini bir bilardo masası, çeşitli enstrümanlar, DVD oynatıcı ve çok sayıda masa oyunu gibi rahatlıkla erişilebilir birçok kaynağa sahiptir.

Öğrenci Kulüpleri: SMU, öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik aktivitelerde yer almalarına olanak sağlayarak sosyal, kültürel, sanatsal ve yaratıcı gelişimlerini desteklemek amacıyla dönemlik öğrenci kulübü kayıtları açar ve öğrenciler ilgilendikleri kulübe üye olup etkinliklere katılırlar.

Faal Öğrenci Kulüpleri:

  • Drama Kulübü
  • Film Analizi Kulübü
  • Fotoğrafçılık Kulübü
  • Gezi Kulübü
  • Görsel Sanatlar Kulübü
  • Müzik Kulübü


Öğrenci Motivasyon Merkezi Etkinlikleri:

SMU, öğrenci kulüplerinin çalışmaları neticesinde sergiler, çalışma atölyeleri, tiyatro performansları, müzik dinletileri düzenler.  Öğrencilerin yeteneklerini ve yaratım süreçlerini birbirleriyle paylaşmalarına imkân tanıyarak sosyal ve kültürel gelişimlerini destekler.

Bunların yanı sıra, satranç ve masa tenisi turnuvaları düzenlenmekte, gönüllü öğrencilerin desteğiyle çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütülmektedir.