Kurumumuz Sınav Merkezinde ETS sınavlarına girecek adayların yanlarında bulundurması gerekenler:

 -       Sınava giriş için geçerli bir kimlik (TC Vatandaşı olan adaylar için: TC Kimliği/Süresi Geçerli Pasaport/Ehliyet & Yabancı Uyruklu adaylar için: Süresi Geçerli Pasaport)

-       Geçerli HES kodu*

-       ETS tarafından adaylara mail olarak gönderilmiş olan Appointment Number (sistemden çıktı alınabilir)

-       Maske

Ayrıca adaylar:

-       Kişisel eşyalarını (kimlik dışında ulaşım kartı, çanta, cüzdan, cep telefonu gibi) sınav merkezine getirebilirler. Bu eşyalar, sınavdan önce kendilerine tahsis edilecek olan dolaplara bırakılacaktır.

-       Okuma/Dinleme bölümünün ardından verilecek olan molada yiyecek, su vs gibi ihtiyaçların temin edilebileceği herhangi bir yer mevcut değildir. Bu sebeple, yiyecek ve su gibi malzemelerin adaylar tarafından getirilmesi gerekmektedir.

-       Adaylar yanlarında dezenfektan, kolonya, mendil vs gibi malzemeler getirebilirler.

* ETS tarafından 20/09/2021 tarihinde yapılmış duyuruya göre:

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Ağustos 2021 tarihinde illere dağıtılan İller İdaresi Genel Müdürlüğü 13807 sayılı Genelgesi madde 2’ye göre, okulların açılmasıyla birlikte getirilen yeni önlemler doğrultusunda 6 Eylül 2021 itibarıyla kampüs girişlerinde HES kodu kontrolleri yapılmaktadır. Bu çerçevede, kampüslere aşısını tamamlayanlar veya en az 48 saat içerisinde negatif PCR test raporu alanlar giriş yapabileceklerdir. Aksi halde kampüslere alınmayacaklardır.

Üniversitelerde/dil okullarında yer alan TOEFL iBT® test merkezlerimiz de bu kapsam dahilindedir.

O nedenle, bu genelgenin gerekli maddesini dikkate alarak, sınav gününden en az 14 gün önce 2. aşınızın tamamlanmış olduğundan emin olunuz. Eğer aşınız tamamlanmamış ise, sınav gününden en az 48 saat önce negatif PCR testi raporunuzu mutlaka edinin ve sınav günü yanınızda bulundurun.

ETS tarafından yapılmış ilgili duyuru için lütfen tıklayın

toefl (1)

İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, 2009 yılından bu yana ETS® onaylı TOEFL iBT® sınav merkezidir. Maçka Kampüsünde yer alan sınav merkezi toplamda 31 kişi kapasiteli olup pandemi koşulları nedeniyle 15 adaylık kapasite ile çalışmaktadır.

2

GRE_logo

İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, 2021 Ocak ayında ETS® onaylı GRE® sınav merkezi olmuştur.

3