TOEFL iBT: Öğrenciler TOEFL iBT sınavlarına itiraz için doğrudan ETS’ye başvurabilirler (http://www.ets.org/toefl/ibt/scores/cancel/). Öncelikle ETS sayfasında bulunan formu doldurmaları gereklidir. Sınavdaki her bir bölümün tekrar puanlanması için ETS sayfasında ilan edilen ücreti ödemek durumundadırlar. Gerekli ücreti yatırdıktan sonra öğrenciler formu ve ödeme makbuzunu posta yoluyla ETS’ye gönderirler.

TOEFL ITP: Öğrenciler TOEFL ITP sınavlarına itiraz için doğrudan UOLP Koordinasyon Ofisi’ne başvurabilirler. UOLP Koordinasyon Ofisi çoktan seçmeli bölümün tekrar puanlanması için öğrenciyi ETS Türkiye Şubesi ile iletişime geçirir.

TWE: Öğrenciler TWE sınavına itiraz için UOLP Koordinasyon Ofisi’nde bulunan TWE İtiraz Formu’nu doldurarak UOLP Hazırlık Koordinasyon Ofisi’ne teslim ederler. Öğrencilerin puanlar duyurulduktan sonra 3 gün içinde TWE itiraz için başvurmaları gerekmektedir. Öğrencilerin TWE kağıtlarının tekrar değerlendirilmesi için bir komisyon oluşturulur ve tekrar değerlendirilen sınav sonuçları bir hafta içerisinde ilan edilir.

TOEFL PBT: Öğrenciler PBT’ye itiraz için doğrudan ETS’ye başvurabilirler.

Form: TWE İtiraz Formu