Akademik Düzeyde İngilizceniz var mı?
Son iki yıl içerisinde alınmış IELTS, Toefl, PTE Academic, İTÜ Yeterlilik Sınavı belgelerinden birisine sahip misiniz?
Belgeniz ve aldığınız not şu koşulları sağlıyor mu?
* Geçerlilik Koşulları
Kayıt günü ilgili sınav sonucu belgenizi yanınızda bulundurunuz.
Kayıt günü YDY masalarına giderek İngilizce Yeterlilik Sınavı’na kaydolunuz.

Üniversite kaydınızı E-devlet'ten yapmanız halinde, daha sonraki duyurularda da ilan edilecek olan ilgili bağlantıdan (http://www.sis.itu.edu.tr/onkayitlar/english_exam/) 17 Ağustos - 26 Ağustos 2016 arası  ücretsiz yeterlilik sınavı kaydı yapınız.

Kayıt için geldiğiniz gün YDY masalarına giderek Düzey Belirleme Sınavı’na kaydolmanız, sınav giriş belgenizi YDY masalarından temin etmeniz ve kayıt yaptırdığınız gün saat 17:00’de Düzey Belirleme Sınavı’na girmeniz gerekmektedir. Bu sınav, size en uygun olan düzeyde eğitim almanız için önemlidir. Bu nedenle, soruları dikkatlice cevaplayınız.  

Üniversite kaydını E-devlet'ten yaptıranlar için ayrıyeten düzey belirleme sınavı yapılacaktır. Bu öğrenciler 6 Eylül 2016 (10:00) tarihinde yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavı için Yabancı Diller Yüksekokulu'na gelebilirler. Bu sınav için kayıt gerekmemektedir. Kayıtlar otomatik olarak yapılacaktır.

Akademik Düzeyde İngilizceniz var mı?
Bölümünüz için gereken şartları* sağlıyor musunuz?
Kayıt günü ilgili sınav sonucu belgenizi yanınızda bulundurunuz.
6 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavı’na girmeniz gerekmektedir. Kayıt günü YDY masalarına giderek sınav kaydınızı yaptırınız. Bu sınav, size en uygun olan düzeyde eğitim almanız için önemlidir. Bu nedenle, soruları dikkatlice cevaplayınız.
Gerekli şatlara uyan bir sınav belgeniz yoksa;
- Bölümünüzce kabul ediliyor ise kayıt günü YDY masalarında “kurumsal toefl” kaydınızı yaptırabilir, sınav sonucunda bölümünüzün gerektirdiği şartları sağlamanız durumunda bölümünüze başlayabilirsiniz.
- 10 Eylül tarihinde yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavı’na girerek, hazırlık eğitiminize başlayabilirsiniz. Kayıt günü YDY masalarına giderek sınav kaydınızı yaptırınız. Bu sınav, size en uygun olan düzeyde eğitim almanız için önemlidir. Bu nedenle, soruları dikkatlice cevaplayınız.