Her yıl İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okumaya hak kazanan binlerce öğrencinin yüksek öğretimde ve dünya metropolü İstanbul’daki ilk durağı Yabancı Diller Yüksekokulu’dur. İstanbul’un tam kalbinde yer alan okulumuzda sosyal ve kültürel etkinlikler, eğitime yardımcı bir öğrenci hizmet birimi olan SAM tarafından koordine edilir.

SAM, bu yıl da öğrencilerden gelen talepler ve geçmiş yıllardan edinilen deneyimler doğrultusunda çeşitli eğitimler, etkinlikler ve projeler ile faaliyetine devam etmektedir.

1) Kişisel Gelişim Eğitimleri
Sosyal Aktivite Merkezi tarafından Tasarım, Fotoğraf, Gitar, Bağlama, Satranç, Yoga, Pilates, Resim, Dans, Diksiyon, Perkusyon, Senaryo Yazarlığı gibi başlıklarla sunulan kişisel gelişim seminerleri bütün İTÜ’den büyük ilgi görmektedir.

2) Kültür-Sanat Gezileri / Sinema Günleri
Düzenlenen müze, sergi, tiyatro, opera, çevre gezileri ile öğrenciler İstanbul’daki sosyal kültürel etkinlikleri günü gününe izleme fırsatı bulurlar.

3) Dinletiler / Gösteriler-Sergiler / Şenlikler
Öğrenciler yıl içindeki kişisel gelişim eğitimlerinde edindikleri becerilerini canlı dinletiler, dans, tiyatro gösterileri, sergiler ve şenlikler ile sergileme olanağını bulurlar.

4) Sosyal Sorumluluk Projeleri
Sosyal Aktivite Merkezi, sokak hayvanlarına yardım, kitap ve kıyafet toplama kampanyaları, çocuk hastalara oyuncak toplanması gibi sosyal sorumluluk projeleri ile İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenci, mezun ve mensuplarının sosyal sorumluluk bilincini yasıtmayı hedeflemektedir.

SAM, İTÜ öğrencilerinin katılım ve desteği ile onlarca yılı daha birlikte geçirme umudu ve ilk gününün heyecanıyla, çalışmalarını Yabancı Diller Yüksekokulu’nda sürdürmektedir.